pátek 13. března 2015

Nepečený koláč s arašídovým máslem


Mám ráda arašídové máslo, miluju bílou (jakoukoliv) čokoládu, mám ráda banány i sušenky... tak proč to nespojit. Inspiroval mě recept z netu, ze kterého si pamatuji už jen banány a arašídové máslo.
Základem tohoto koláče je klasická sušenková krusta, u které se mi nejvíce osvědčil poměr 2:1 ve prospěch sušenek, ale samozřejmě záleží, jaké použijeme. Já chtěla kontrastní barvu, tak jsem oblíbené Clubky doplnila o čokoládové BeBe Dobré ráno a hned mám zdání zdravé ingredience. Příprava je trochu náročnější na čas, jelikož je krém z pařížské šlehačky z bílé čokolády a tu je potřeba nechat pořádně vychladnout, nejlépe přes noc. Tak honem do toho, ať máme na víkend "napečeno".

Recept

250ml šlehačky
100g bílé čokolády (dá se dát víc či míň dle toho, jak moc, nebo málo preferujete koláč sladký)
145g arašídového másla (dala bych 150, kdybych měla)
1 banán
200g sušenek (100g Club a 100g čokoládových BeBe Dobré ráno)
100g změklého másla

Postup

Nejprve si rozehřejeme šlehačku těsně k bodu varu, odstavíme z ohně a přidáváme čokoládu, kterou pozvolna v horké tekutině rozpouštíme. Tady opravdu záleží na chuti, kolik čokolády dáte, takže bych přisypávala postupně a ochutnávala. Pozor, ať taky něco zbyde ;-) Po úplném rozpuštění včech čokoládových kousků je třeba směs řádně vychladit. U hnědé čokolády ani není třeba chladit tak dlouho, ale bílou bych nechala opravdu alespoň přes noc. 
Na druhý den směs vyšleháme ručním šlehačem do tuha a postupně zašleháváme arašídové máslo. Tím máme krém hotov a můžeme se pustit do korpusu.
Rozdrtila jsem si sušenky, do nich přidala změklé, na kousky nakrájené máslo a rozmixovala dohromady v jednu, lehce drobivou hmotu. Vše jde samozřejmě dělat i rukama, není třeba robotů, aspoň si pak můžete dát o to větší kousek. Směs pak natlačíme na dno i po okrajích formy vyložené pečícím papírem nebo folií, aby se pak lépe koláč vyndával bez poškození.
Korpus poklademe kolečky banánu, která jsme si velice jemně pokrájeli. Na ně rozetřeme šlehačkový krém, uhladíme a posypeme drobky sušenek na ozdobu. Už jen vychladit, tady bude stačit už jen dvě hodnky co se vaří oběd a k odpolední kávě je hotovo.


Žádné komentáře:

Okomentovat