středa 21. srpna 2013

Dýňový koláč


Ze špagetové dýně jsem hned musela vyzkoušet něco upíct, našla jsem si jeden recept, který mne zaujal a lehce jsem jej pozměnila, tady je...

2/3 hrnku třtinového cukru
1/4 hrnku rozpuštěného másla
1/4 hrnku oleje
1 vejce
2 lžíce mléka
1 lžička vanilkového extraktu
1 a 1/4 hrnku špaldové mouky
1 hrnek špagetové dýně (uvařené)
perníkové koření
kakao na barvu

na ozrobení meruňková marmeláda a plátky meruněkTekuté přísady jsem spolu s cukrem rozmíchala jednoduše metlou a pak jsem přidala mouku s kypřícím práškem. Nakonec jsem dala rozšpagetovanou, předem uvařenou dýni.
Pekla jsem na 180°C něco přes půl hodiny, dokud nebyla upečená.
Je to hutný zákusek, chuťově moc dobrý.
2 komentáře:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, velice mne těší Váš zájem, budu se snažit býti kvalitní součástí této velké rodiny :-) Veronika

   Vymazat